
ІНДИВІДУАЛЬНЕ НАВЧАННЯ
Індивідуальна форма
Індивідуальна форма навчання реалізується в КГ № 12 КМР через екстернатну та сімейну освіту, а також через педагогічний патронаж..
Відповідно до Положення про індивідуальну форму здобуття освіти, ви можете перевести дитину на індивідуальну форму навчання до початку навчального року (1 вересня). Перевести дитину на цю форму ви можете протягом навчального року, але не пізніше, ніж за 3 місяці до дати річного оцінювання / державної підсумкової атестації. Виключення — діти, які проживають на тимчасово окупованих територіях чи територіях, де ведуться бойові дії, а також за кордоном. Ці діти мають право перевестися на екстернат протягом усього навчального року.
За розробку та втілення індивідуальних планів навчання, консультації, безплатний доступ до навчальних матеріалів (підручники, посібники, наукова, виробнича, культурна та спортивна інфраструктура) відповідає керівник навчального закладу (директор школи). Також керівник закладу освіти контролює виконання учнями індивідуальних освітніх програм, а батьки можуть брати участь у їх розробці.
Екстернат — це форма здобуття освіти, за якої учень засвоює навчальну програму самостійно, а оцінювання його знань організовується відповідно до законодавства (наприклад, у формі річного оцінювання з усіх обов’язкових предметів).
Екстернат організовують для учнів, які:
-
не можуть відвідувати заняття безпосередньо у школі та не можуть пройти річне оцінювання через стан здоров’я, перебування за кордоном чи на тимчасово окупованій території, чи території ведення бойових дій;
-
не завершили навчання у закладі освіти та / або не мають результатів річного оцінювання з окремих навчальних предметів чи підсумкової атестації;
-
здобувають освіту за кордоном
-
є іноземцями або особами без громадянства, які проживають чи тимчасово перебувають на території України;
-
прискорено опанували навчальну програму одного чи кількох класів;
-
самостійно опанували або бажають опанувати програму окремих навчальних предметів;
-
засуджені до довічного позбавлення волі.
Екстерном можна самостійно освоїти навчальну програму зі складанням річної атестації або окремо пройти оцінювання / атестацію.
Сімейна (домашня) форма
Сімейну форму навчання для дітей організовують батьки і вони ж відповідають за опанування навчальної програми не рівні не нижче стандартів освіти. Оцінювання учнів відбувається згідно з законодавством (річне оцінювання / атестація). Для навчання дитини за сімейною формою ви можете залучати різні інституції, зокрема у сфері неформальної освіти (наприклад, курси).
Школа сповіщає відповідну службу у справах дітей про всіх учнів, які зараховані чи переведенні на домашнє навчання.
Учні, які проходять навчання за домашньою формою, проходять мінімум 2 оцінювання знань на рік, включаючи підсумкове — семестрове / піврічне / річне оцінювання та державну підсумкову атестацію. Завдання для оцінювання складає заклад освіти. МОН у Положенні про індивідуальну форму здобуття освіти попереджає, що якщо дитина не складе оцінювання із двох спроб — її переводять на інституційну форму навчання (коли потрібно ходити до школи).
Педагогічний патронаж
Педагогічний патронаж може бути організований для учнів, які:
-
проживають у селах та селищах (якщо у класі менше 5 учнів);
-
перебувають на стаціонарному лікуванні та через стан здоров’я потребують організації навчання біля лікарняного ліжка;
-
які через стан здоров’я не можуть навчатися на денній формі;
-
які взяті під варту або засуджені до позбавлення волі на певний строк;
-
мають статус дітей-біженців, осіб без громадянства чи потребують захисту.
Педагогічний патронаж організовується:
-
у найближчому до дому закладі освіти, якщо дитина не може відвідувати школу та перебуває вдома;
-
у найближчому до місця лікування закладі освіти, якщо дитина перебуває на лікуванні та не може відвідувати школу.
Учні проходять поточне та підсумкове (семестрове / піврічне / річне) оцінювання та атестацію.